Kontakt z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszą działalnością, chcesz skorzystać z pomocy pszczelarzy, a może wstąpić do naszego Koła? Wystarczy skontaktować się z nami.


Prezes Koła Pszczelarzy w Śmiglu - Tadeusz Krzyżanowski tel. 607 615 031


Wiceprezes Koła Pszczelarzy w Śmiglu, administrator witryny - Piotr Świdziński tel. 603 542 293


Skarbnik Koła Pszczelarzy w Śmiglu - Andrzej Stankowiak tel. 655 180 800
Formularz kontaktowy

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wystarczy wypełnić poniższy formularz:


Wybierz adres e-mail do kogo chcesz wysłać:


Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości:Rejonowy Związek Pszczelarzy w Lesznie

Poniżej przedstawiamy kontakt do Rejonowego Związku Pszczelarzy w Lesznie, którego jesteśmy członkiem. Przedstawiamy również krótką informację o leszczyńskim związku.


Rejonowy Związek Pszczelarski w Lesznie - strona internetowa: http://rzpleszno.cba.pl


Biuro RZP w Lesznie znajduje się przy ul. Ostroroga 83 w Lesznie, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30 tel. 655 209 740


Szanowni Państwo


Rejonowy Związek Pszczelarzy w Lesznie jest organizacją społeczno zawodową, która skupia pszczelarzy z terenu dawnego województwa leszczyńskiego. Pszczelarze zrzeszeni są w 29 kołach pszczelarzy w ogólnej liczbie ponad 800 osób. RZP w Lesznie jest reprezentantem tej społeczności wobec organów administracji rządowej, samorządowej i inny organizacji społeczno-zawodowych.


Działalność RZP w Lesznie polega na propagowaniu idei pszczelarstwa, dobroczynnych właściwości produktów pszczelich, ochrony środowiska naturalnego - którego pszczoła miodna jest integralną częścią. Do działalności RZP w Lesznie zaliczyć również trzeba zaopatrywanie pszczelarzy w niezbędny sprzęt pszczelarski oraz organizowanie spotkań, szkoleń i wycieczek o tematyce pszczelarskiej.


Organizacja nasza zachęca młodych miłośników aby wstępowali w szeregi Związku i tym samym podtrzymywali tradycje bartnictwa na naszym terenie. Trzeba podkreślić iż tradycje mamy ogromne bo pradziadowie nasi zakładali tu na tej ziemi Towarzystwa Pszczelnicze już ponad 150 lat temu, kiedy to nie było Polski na mapę Europy a ludność była zmuszana przez zaborców do wyzbycia się korzeni polskości. Zebrania prowadzone były w języku polskim co było na ówczesne czasy manifestacją patriotyzmu.


Społeczeństwo dzisiejsze boryka się z wieloma problemami, w tym również pszczelarze. Coraz to więcej ludzi dziś szuka zdrowego trybu życia i zdrowej żywności. My- pszczelarze wiemy, że to co pochodzi od pszczoły a więc miód, pyłek, mleczko pszczele czy propolis nie może i nie powinno być szkodliwe dla człowieka. Dlatego zachęcamy do spożywania tych produktów każdego który ceni własne zdrowie. Doceniają to również społeczeństwa w innych krajach. Z tego powodu nasza - polska żywność (w tym miód) są tak poszukiwane na tamtejszych rynkach zbytu. Naprawdę mamy się czym pochwalić wobec zjednoczonej Europy.


Kupując miód u zaufanych pszczelarzy konsument pomaga utrzymać własne otoczenie - środowisko przyrodnicze - w takiej formie i bogactwie jakim oglądali go nasi przodkowie i jakim chcieli byśmy pozostawić je naszym dzieciom. Zachęcamy wszystkich do nabywania naszych rodzimych i sprawdzonych miodów a czytającym te słowa życzę dużo zdrowia i pomyślności.


Z wyrazami szacunku:


Prezes Zbigniew Wach