Warning: Undefined array key 0 in /home/stas4/public_html/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132

Festyn pszczelarski w Śmiglu

W dniu dzisiejszym 22 sierpnia na terenie Śmigielskich Wiatraków odbył się festyn pszczelarski, na którym mieliśmy okazję zaprezentowania prac plastycznych z konkursu „Pszczoła moja przyjaciółka”, który odbył się w maju bieżącego roku. Nasze stowarzyszenie „Towarzystwo Bartników” – było jednym z organizatorów i pomysłodawców tego wydarzenia. Wszyscy przybyli dowiedzieli się o tym dlaczego powinniśmy pomagać pszczołom i robić wszystko, aby poprawić ich warunki życia. Co więc możemy robić?

  • sadzić i pielęgnować rośliny miododajne,
  • nie kosić wszystkich zakątków w naszym ogrodzie, część pozostawić – aby mogła tam żyć „na dziko”,
  • dbać o drzewa i krzewy miododajne i nie wycinać ich (są to m.in. klony, robinie akacjowe – zwane popularnie akacjami, lipy),
  • nie stosować preparatów owadobójczych na kwitnące rośliny – i jeśli to możliwe ograniczyć ich stosowanie oraz dokładnie zapoznać się z informacjami na opakowaniu dot. używania tych preparatów.

Udało się również wspólnymi siłami zbudować domek dla dzikich pszczół i zapylaczy, który mamy nadzieję posłuży naszym pszczelim przyjaciołom. Zaangażowanie i radość dzieci pomagających w tym przedsięwzięciu było bezcenne. Dziękujemy!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo! Dziękujemy również za współorganizację i pomoc Stowarzyszeniu Polska2050 – powiat kościański oraz za życzliwość i pomoc techniczną w postaci udostępnienia parasolów, namiotu i dostępu do mediów przez Urząd Miejski Śmigla.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *