Warning: Undefined array key 0 in /home/stas4/public_html/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132

Prezentacja „Pszczoły dzieciom” Sala Wiejska w Bronikowie

W porozumieniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie – p. Piotrem Filipowiczem w dniu 13 czerwca 2023 r. kol. Henryk Kraczewski razem z kol. Jolantą Ambrowczyk i kol. Łukaszem Szczepaniakiem przeprowadzili godzinną prezentację „Pszczoły dzieciom” –  w Sali Wiejskiej w Bronikowie.
W prezentacji uczestniczyło 36 dzieci (na 41) z klas: I, II i III wraz z 3 nauczycielkami.  Program obejmował:
  • krótkie wprowadzenie;
  • quiz z projekcją i pytaniami dla dzieci;
  • wystawę sprzętu pszczelarskiego;
  • pokazy: ubiór strojów pszczelarskich, wtapianie węzy, budowa ula i układu ramek, opis ramek od ramek z węzą do ramek z miodem, zachowanie matki i jej rola na bazie ramki z żywą matką i pszczołami, pokaz miodarki ręcznej i wirowania miodu, prezentację ula z ramkami/fotografiami (zachowania pszczół) oraz tablice poglądowe.
Potem były zbiorcze zdjęcia z dziećmi na tle baneru Towarzystwa Bartników w Śmiglu.
Na koniec wszystkie dzieci, w tym nieobecne, panie nauczycielki i Dyrektor Szkoły otrzymali upominki: słoiczki z tegorocznym miodem, pyłek kwiatowy, tealighty woskowe, zakładki i butony (w paczuszkach – woreczkach).
Dzieci oklaskami podziękowały za prezentację a prowadzący pszczelarze również oklaskami podziękowali dzieciom za aktywny udział w quizie i pokazie.
Poniżej zamieszczamy quiz dla dzieci, zachęcamy do skorzystania!
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *